top of page

İlker Pazarbaşı

İlker Pazarbaşı
İlker PAZARBAŞI

Uzm. Diyetisyen

Klinik Psikonöroimmünolog

Fonksiyonel Beslenme Akademisi kurucu diyetisyenidir. Aynı zamanda ülkemizde ilk defa fonksiyonel tıp diyetisyenliği eğitimini başlatan Fonksiyonel Tıp Platformu’nda eğitmendir.

Kronik hastalıklarda bireysel beslenme danışmanlığı yapmakta ve beslenme eğitimleri vermektedir.

 

2010 dönemi Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunudur. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme Bilimleri Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2012-2016 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

2016-2018 yılları arasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

 

Çeşitli ulusal/uluslararası kongrelere, seminerlere ve kurslara katıldı. Ancak bir eğitim çok farklı bir etki yarattı, beslenme bilimine bakış açısını büyük ölçüde etkiledi. 

 

2012 ve 2014 yıllarında Avrupa'da The British Association for Applied Nutrition and Nutritional Therapy (BANT) tarafından 280 CPD (Continuing Personel Development) kredisi olarak tanımlanan Klinik PsikoNöroİmmünoloji eğitimini alarak Klinik PsikoNöroİmmünolog ünvanını aldı. Klinik PsikoNöroİmmünoloji bilimi ile ilgili detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz. 

 

Çalışma alanları: kronik hastalıklar ve sağlıklı yaş almada beslenme, detoks ve iyi yaşam alışkanlıkları üzerine araştırmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir.

İlker Pazarbaşı
bottom of page