top of page
FONKSİYONEL BESLENME AKADEMİSİ
  • Instagram
  • Youtube
  • Instagram

BİZ KİMİZ, NELER YAPIYORUZ?

 
akademi1.jpeg

İnsanların yaşam alışkanlıklarını, günlük rutinlerini değiştirebilen profesyonel bir akademi/kulüp kurma hayaliyle yola çıktık ve her geçen gün büyüyen bir ekibiz.

Hayata pozitif yönden bakabilmenin, yaşamını sağlıklı seçimlerle zenginleştirmenin ve bu zihin yapısında bir sosyal çevre oluşturmanın, sağlığı kalıcı hale getireceğine ve hayatı güzelleştireceğine inanıyoruz.
Bu amaçla birçok prensipten eğitmene, sağlık uzmanına ve daha iyi bir yaşamın mimarı olmak isteyen herkese kapılarımızı açtık.

 

Haftalık eğitimler ve sağlıklı yaşam pratikleriyle, uzmanlar eşliğinde yapılan online toplantılarla kronik sağlık hareketine katılmak isterseniz sizin için buradayız.

Sağlıklı Yaşam Kulübü Eğitim Platformumuza sürekli yeni eğitimler eklenmektedir, ayrıca her hafta grup  toplantıları düzenlenmekteyiz.

SIRADAKİ ONLİNE EĞİTİMLERİMİZ

 

*Hangi diyeti yapacağımızı nasıl anlarız? Dyt İlker Pazarbaşı

*Etiket Okumak ve Önemi - Eğitmen Ceren İbrahimhakkıoğlu

*Temiz beslenme

*Sağlıklı yaş alma

*Besin destekleri
*Yeni bir alışkanlık nasıl oluşturulur?
*Filizlendirmenin A-B-C'si ve kullanım alanları
*Ketojenik beslenme serisi 
*Baharatları ne kadar tanıyorsunuz?

*Yoga pratikleri (her seviyeye uygun)

1.png

EĞİTMEN KADROMUZ

ilker.jpg

İlker Pazarbaşı

Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni

Hacettepe Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik lisans (2010) ve yüksek lisans (2015) programlarını başarıyla tamamladıktan sonra çeşitli kurumlarda kurum diyetisyenliği ve spor kulübü diyetisyenliği yapmıştır.

2013 – 2016 yıllarında Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi, 2016 – 2018 yılarında da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Çeşitli ulusal/uluslararası kongrelere, seminerlere ve kurslara katıldı. Ancak bir eğitim çok farklı bir etki yarattı, beslenme bilimine bakış açısını büyük ölçüde etkiledi.

2012 ve 2014 yıllarında Avrupa'da The British Association for Applied Nutrition and Nutritional Therapy (BANT) tarafından 280 CPD (Continuing Personel Development) kredisi olarak tanımlanan Klinik PsikoNöroİmmünoloji eğitimini alarak Klinik PsikoNöroİmmünolog ünvanını aldı.

Fonksiyonel beslenme alanında Fonksiyonel Beslenme Akademisi, Healthegrity A.Ş. Bütünsel Yaklaşım Platformu, Fonksiyonel Tıp Platformu, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), Metepol İntegratif Tıp Okulu gibi önemli kurumlarda eğitim vermektedir.

2023 yılında Certified Wahls Protocol® Health Practitioner  ünvanını alan ilk Türk diyetisyen oldu.

Çalışma alanları: kronik hastalıklar ve sağlıklı yaş almada beslenme, detoks ve iyi yaşam alışkanlıkları üzerine araştırmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir.

Ceren İbrahimhakkıoğlu

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu
Yoga Eğitmeni

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık eğitiminin ardından, aynı üniversitede Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programına devam etmiştir. 15 seneye yakın devam ettiği kurumsal hayatına, JLL Konsept Geliştirme Direktörü pozisyonunda veda edip Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu yapmaya başlamıştır. Kurumsal hayatına devam ederken aldığı Temel Yoga Eğitmenliği, Yin Yoga eğitmenliği, Pilates Eğitmenliği, Sporcu Beslenmesi Eğitmenliği ve PT Eğitmenliği ve çeşitli anatomi eğitimleri ile hareket bilimine dair kendini sürekli geliştirmiş halen de geliştirmeye devam etmektedir.

Uluslararası akredite ICF onaylı Yaşam Koçluğunun dışında, kişisel ve zihinsel gelişimine Outlook, Essence, Summit gibi seminerler ve çeşitli kurslarla katkıda bulunmuş en son olarak da David Cornwell ile Mindfulness Eğitimi’ni almıştır.

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu eğitiminin ardından AÜ Aşçılık önlisansını bitirmiştir. Şu anda ise Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyeyetik bölümüne devam etmektedir.

Fonksiyonel Tıp, Ketojenik Beslenme, Nöralterapi ve Beslenme ile ilgili Dr. Can Çiftçi, Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadin, Doç. Dr. Gülnur Taşçı, Uzm. Dr. Aytaç Karadağ, Uzm. Dr. Hande Namal Türkyılmaz, Doç. Dr. Hasan Alaçam, Dr. Serdar Özgüç gibi uzmanlardan aldığı eğitimlerle ilgili tüm bilgilerini Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu çatısı altında grup çalışmaları, bireysel danışmanlıklar, eğitimler ve workshoplarla sürdürmektedir.

 

bottom of page